Paleolit - epoka kamienia łupanego, najstarszy i najdłuższy etap w dziejach rozwoju społeczności ludzkiej.

Pokarm dla psów według zasady Paleo oparty jest na diecie, która jest z powodzeniem stosowana przez wiele osób na całym świecie. Tak zwane oryginalne jedzenie z epoki kamienia łupanego, opiera się na chudym mięsie, warzywach i ziołach, bez chemicznych dodatków i ziaren.

Czy słyszeliście o paleo, tzw. diecie ludzi pierwotnych?

Twórca diety paleo udowodnił, że większość chorób i złego samopoczucia wynika z tego, że jemy produkty, do których nasz organizm nie zdążył wyewoluować. Wskazał czego konkretnie używać, by być zdrowym.

W trwającym 3 miliony lat paleolicie ukształtował się gatunek człowieka. Ludzkie ciało przystosowane jest do odżywiania paleolitycznego, które bazowało na chudym mięsie i rybach, warzywach, owocach, jajkach, orzechach i grzybach.

Sekret zdrowia to odrzucenie produktów przetworzonych, a także zbóż oraz cukru.

Dlaczego?

Postęp cywilizacyjny i drastyczna zmiana diety następuje zbyt szybko, by organizm mógł się do takiej zmiany genetycznie dostosować. Efektem są choroby, otyłość, cukrzyca. Żywność przetworzona sprawia, że chorują także nasze zwierzęta.
60 lat popularności suchej karmy to mało w stosunku do kilkudziesięciu tysięcy lat ewolucji psa.

Czym jest dieta paleo dla psa?

To zrozumienie, że pies i jego przodkowie to mięsożercy. Badania wskazują, że około 125 tysięcy lat temu psy oddzieliły się od wilków, a około 40 tysięcy lat temu wykształciły osobny gatunek. Psy od zawsze jadły mięso, a nie zboża! Dlatego dieta paleo odrzuca komercyjne karmy suche. Produkcja suchej karmy wymaga użycia “spoiwa”, którym są głównie zboża i ziemniaki. Skrobia działa jak “cement”, który sprawia, że suche krokiety się nie rozpadają. Twój pies nie potrzebuje wypełniaczy. To producenci ich potrzebują, aby móc stworzyć suche chrupki.

Poznaj dietę Fuel Paleo dla psa.

To najlepszej jakości mięso z niewielkim dodatkiem owoców, warzyw i ziół - jedzenie, do którego ewolucyjnie przystosowały się nasze psy.

Dietetycy Meatlove dostrzegli, że w dzisiejszych czasach, psy chorują tak samo często jak ludzie, z powodu złej diety. Stworzyli receptury, których zadaniem jest wzmocnienie organizmu oraz ulga w konkretnych dolegliwościach. Główne składniki to wysokiej jakości białko zwierzęce i tłuszcze.

Jedzenie Foul wzbogacili o tzw. superfoody, które zawierają masę witamin, minerałów, antyoksydantów i dodatkowych składników. Spirulina, nasiona chia, siemię lniane, nasiona konopii, jagody i żurawina - to bomba zdrowia dla Twojego psa.

Mokre jedzenie i przysmaki treningowe zawierają funkcjonalne dodatki, które są rozwiązaniem na indywidualne zapotrzebowanie psów.