Nuda w misce psa

4.9
(43)
Nuda w misce psa

To mit, że pies jest monotematyczny pod względem jedzenia. Karmienie psa tym samym rodzajem białka przez dłuższy czas może okazać się szkodliwe dla Twojego psa! Osłabia system trawienny, prowadzi do wrażliwości na pokarmy oraz wielu problemów alergicznych: swędzenia, wysuszenia skóry lub rozstroju żołądka.

.

Psy są genetycznie przystosowane do spożywania różnego rodzaju białka. Jeśli Twój pies jest zdrowy i nie cierpi na alergię, to koniecznie urozmaicaj mu dietę różnym rodzajem mięsa.

Dlaczego?

.

Ponieważ każde białko ma inny profil aminokwasowy, co oznacza, że ​​każde ma wyjątkową wartość odżywczą. Szerokie spektrum aminokwasów pomaga zachować zdrowie w miarę upływu czasu.  Im więcej różnych pełnowartościowych białek w diecie,  tym bardziej biologicznie dostępne jest jedzenie dla twojego zwierzaka.

.

Eksperci zalecają rotację białka z różnych powodów

.

Uważają, że długotrwałe podawanie samego żywności przez dłuższy okres czasu może powodować reakcje alergiczne, objawiające się m.in. swędzenie skóry, zmianami skórnymi oraz rozstrojem żołądka.

.

Pewnie dlatego dzisiejsze psy tak często wykazują wrażliwość na mięso kurczaka. Większość karm dla szczeniąt opiera się przede wszystkim na drobiu. Jeśli gotujesz psom w domu, to również najczęściej kurczaka z warzywami, prawda?

.

Tymczasem badania naukowe wykazały, że szczenięta karmione różnymi rodzajami żywności w ciągu pierwszego roku życia rzadziej rozwijają alergie pokarmowe.

.

Jakie są efekty podawania psom różnego rodzaju białek?

.

Przede wszystkim mocniejszy system trawienny.  Rotacja żywności zapewni im dobrze zbilansowaną dietę i pomoże zapobiec rozwojowi alergii lub nietolerancji pokarmowej.

.

Oprócz korzyści zdrowotnych, Twój pies wreszcie doceni czas posiłku. Spożywanie tego samego jedzenia codziennie może szybko stać się nudne, nawet dla czworonogów.

.

To ważne.

Kiedy mowa o różnych rodzajach mięsa, mam na myśli minimalnie przetworzone karmy. Liczy się nie tylko to, ile podasz psu różnego rodzaju białka, ale to ile jego organizm z tego przyswoi i wykorzysta. Musisz wiedzieć, że przetwarzanie żywności oraz cała technologia produkcji suchej karmy zabija wiele składników odżywczych.

Proces wytłaczania suchego krokieta wpływa na struktury aminokwasów. Wysoko przetworzone jedzenie ma mniejszą wartość biologiczną lub jest mniej biodostępne, ponieważ wrażliwe na ciepło łańcuchy aminokwasów ulegają deformacji.

Poniżej ciąg dalszy artykułu….


.[rev_slider alias=”Sucha-karma-Zdrowe-jedzenie-czy-fast-food-dla-zwierzt”][/rev_slider]


.Jak wprowadzić mięsną różnorodność do diety?

 

.Wybieraj jedzenie, które zawiera pełnowartościowe źródła białka dla Twojego zwierzaka.

Codzienną dietę Twojego psa w prosty sposób urozmaicisz, wybierając mięsne musli. To delikatnie suszone powietrzem karmy dla psa. W ich składzie znajdziesz dokładnie, to co widzisz: mięso, podroby, warzywa i owoce. 

Jeśli potrzebujesz więcej informacji, znajdziesz je tutaj.

.

Oceń nasz artykuł!

Kliknij na gwiazdki aby dodać ocenę!

Średnia ocena 4.9 / 5. Liczba głosów: 43

Nikt jeszcze nie ocenił artykułu 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój koszyk