Przewodnik żywienia (jak karmić, kiedy wszyscy mówią coś innego).

5
(34)

Czy zastanawiałeś się kiedyś, czy karmisz swojego psa czy kota najlepszym możliwym pożywieniem? Nie ma jednej uniwersalnej diety, która działałaby dla każdego zwierzaka, a istnieje tak wiele opcji karmienia, że ​​łatwo się pogubić.

Dlatego jedną z najlepszych rzeczy, jaką możesz dla niego zrobić, jest nauczenie się choć trochę o żywieniu zwierząt domowych. To pomoże w dokonywaniu mądrych wyborów w  imieniu Twojego przyjaciela.

Na początku może się to wydawać przytłaczające, ale uwierz – to wszystko jest warte dodatkowego wysiłku. Zdrowa dieta może wydłużyć życie zwierząt nawet o kilka lat!

A założę się, że o niczym więcej nie marzysz, jak o szczęśliwym i długim życiu swojego zwierzaka.

Jeśli chodzi o napełnianie psiej i kociej miski, jest wiele rzeczy do rozważenia. Musisz zdecydować, która opcja będzie najlepsza  – karma sucha, domowe jedzenie czy surowe dieta.

Im więcej dowiesz się na temat plusów i minusów każdego sposobu karmienia, tym łatwiej podejmiesz decyzję.

Mówiąc o “misce” mam na myśli także smakołyki. Z naszych wcześniejszych artykułów wiesz już, że większość z nich nie jest tak zdrowa, jak twierdzą  producenci. Najbardziej znane przekąski pochodzą z Chin, a ich produkcja jest dość kontrowersyjna. 

Jeśli chcesz być pewien składu i jakości smaczków, to po prostu zrób je sam –  ze zdrowych składników, które masz w swojej kuchni.

Kilka ważnych rzeczy, które należy wiedzieć.

 

Nie wiem, czy wiesz, ale najbardziej znane zwierzęce choroby biorą się z braku lub nieprawidłowej proporcji składników odżywczych w karmie. Dlatego tak ważne jest, abyś poznał ryzyko niewłaściwej diety.

 

Ucz się na cudzych błędach.

 

Czasami kluczem do lepszego zdrowia nie jest to, co masz włożyć do miski Twojego zwierzaka, ale to co nie powinno się w niej znaleźć. Nie jest łatwo wybrać dobrą dietę, ale będzie łatwiej, jeśli na wstępie skupisz się na poznaniu typowych błędów, jakie popełniają nawet najbardziej kochający opiekunowie.

Potem wystarczy tylko, że będziesz ich unikał.

Ostatecznie wybór należy do Ciebie.

 

Nasze zwierzaki nie mogą same podejmować decyzji zdrowotnych. Od przygotowania posiłków po zaspokojenie potrzeb emocjonalnych i fizycznych, naszym zadaniem jest, aby były one jak najszczęśliwsze i zdrowe.

Nie musisz być ekspertem, aby być wspaniałym opiekunem. Ale im więcej się dowiesz się na temat żywienia, tym lepiej dla Twojego psa. Posłuchaj więc rad zaufanych specjalistów, przeanalizuj różne opcje i dokonaj wyboru. 

I pamiętaj:
Chociaż pomoc sprzedawcy, dietetyka czy weterynarza jest kluczowa, ostatecznie to Ty wiesz najlepiej co jest dobre dla Twojego psa. Nikt nie zna twojego zwierzaka tak dobrze jak Ty!

 

Skąd czerpać wiedzę?

 

Wiesz już, że w naszym sklepie zoologicznym AmazoniaZoo.pl nie tylko wybieramy zdrowe karmy, ale też dzielimy się wiedzą odnośnie branży zoologicznej (także jej ciemnej strony). Cieszymy się, że nie jesteśmy w tym sami.

Ten post powstał przy współpracy z zespołem HomeoAnimal z Kanady, który specjalizuje się w homeopatii dla psów i podobnie jak my, wierzy w moc naturalnego odżywiania.

 

35 specjalistów od żywienia zwierząt domowych z całego świata.

 

Specjalnie dla Ciebie, 35 specjalistów od żywienia zwierząt domowych z całego świata opracowało przewodnik odżywiania. To seria dziewięciu artykułów, które krok po kroku odpowiadają  na najczęstsze pytania na temat zdrowego karmienia.

Wskazują najczęstsze błędy, nieświadomie popełniane przez właścicieli psów i kotów. 

Wierzę, że kiedy je przeczytasz, sam dokonasz najlepszej decyzji w imieniu Twojego psa i kota.

[rev_slider slidertitle=”poradnik3″ alias=”poradnik3″]

Oceń nasz artykuł!

Kliknij na gwiazdki aby dodać ocenę!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 34

Nikt jeszcze nie ocenił artykułu 🙁

2 thoughts on “Przewodnik żywienia (jak karmić, kiedy wszyscy mówią coś innego).

  • Wojciech Socha pisze:

   Dzień dobry, dziękujemy za zwrócenie nam uwagi. Poradnik jest publikacją portalu HomeoAnimal, sprawdzimy gdzie jest błąd i postaramy się go naprawić.

   W tym czasie proponuję wejść na naszą stronę: SuchyBarf.pl
   i poznać nowe, wygodne sposoby naturalnego żywienia.

   W razie pytań, proszę o kontakt.

   Pozdrawiam
   Wojciech Socha

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój koszyk