Wyświetlanie 1–12 z 18 wyników

Suchy BARF to karmy suszone powietrzem, których receptury opierają się na filozofii naturalnej surowej diety dla psa. Stanowią zdrową alternatywę do wysokoprzetworzonej suchej karmy oraz wygodny zamiennik do diety BARF. Wystarczy przed podaniem zalać je wodą. Nie wymagają mrożenia ani  czasochłonnego przygotowania. Ich podstawą jest mięso oraz podroby (około 75%), warzywa, zioła i owoce. Delikatny proces suszenia chroni naturalne witaminy i wartości odżywcze świeżych składników.

Suchy Barf to zdrowa i naturalna dieta dla psów dorosłych oraz szczeniąt.

Karmy suszone powietrzem opierają się wyłącznie na świeżym, nieprzetworzonym wcześniej mięsie, podrobach, warzywach i owocach. Wszystkie niezbędne Twojemu psu wartości odżywcze  są zawarte w tych podstawowych naturalnych składnikach. Nie są potrzebne żadne syntetyczne dodatki ani sztuczne  witaminy, których zwierzęta i tak nie są w stanie w pełni przyswoić.

Delikatny sposób produkcji karmy zamiast wielokrotnego przetwarzania składników.

Czy wiesz, że oprócz składu, kluczową rolę dla zdrowia zwierząt odgrywa sposób produkcji karmy? Większość suchych karm powstaje w procesie ekstruzji przy ekstremalnie wysokiej temperaturze i ciśnieniu. Ekstruzja zabija wartości odżywcze świeżych składników, dlatego w tradycyjnej suchej karmie znajdziesz wyłącznie syntetyczne witaminy. Poza tym efektem ubocznym produkcji są te same rakotwórcze związki, które znajdziesz w smażonych frytkach i fast-foodach. Nic dziwnego, że psy i koty chorują z powodu wysokoprzetworzonej żywności.

W naszym sklepie zoologicznym wierzymy, że psy i koty mogą być zdrowe tylko dzięki naturalnej karmie i prawdziwym witaminom. Delikatne suszenie minimalizuje spadek wartości odżywczych.

Karmy suszone powietrzem nie wymagają użycia żadnych konserwantów.

Suszenie pozwala na zachowanie trwałości karmy w sposób naturalny. Dzięki odparowaniu wody, mięso oraz warzywa tracą większość wody. Przy małej wilgotności bakterie, pleśnie i drożdże nie mogą się rozwijać – przez co nasze karmy mogą być bezpiecznie przechowywane przez dłuższy czas.

Tylko potrzebne składniki. Bez zbóż i wypełniaczy.

Tradycyjne karmy suche wymagają użycia skrobi jako spoiwa w czasie procesu produkcji. W rezultacie większość suchych chrupek składa się niemal w połowie z  węglowodanów (nawet karmy typu “grain free” zawierają ogromną ilość wypełniaczy, jak ziemniaki, groch czy ciecierzyca). Problem w tym, że psy to zwierzęta mięsożerne. Zdrowie i siłę czerpią przede wszystkim z białka i tłuszczu, a dopiero na końcu z węglowodanów.

Podstawowym składnikiem karm suszonych powietrzem zawsze jest mięso, które
dostarcza psu energii, dzięki odpowiedniej zawartości białka i tłuszczu. Średnia zawartość węglowodanów jest zgodna z wymaganiom naturalnej psiej diety. Ich źródłem są przede wszystkim warzywa i owoce.

Wygodna alternatywa do surowej diety. BARF bez zamrażarki!

Jeśli z jakichś powodów nie możesz lub nie chcesz karmić psa surowa dietą, suszona dieta BARF jest dla Ciebie. Bez mrożenia, bez czasochłonnego przygotowania i bez obaw, że coś zrobisz źle.

Większość z receptur to karmy pełnoporcjowe, mogą stanowić podstawę żywienia.Ponieważ 1kg musli odpowiada aż 4kg świeżych składników,  dzienne porcje są zdecydowanie mniejsze od zwykłej karmy. Pies o masie 10kg potrzebuje dziennie około 60g musli. Dla psa małej rasy, jak york czy maltańczyk, 700g karmy to zapas na 3 tygodnie.

Ponieważ psy potrzebują urozmaiconej diety, najlepiej karmić na przemian różnymi rodzajami musli. Jeśli Twój pies ma alergię albo wrażliwy brzuch, wybierz karmę opartą na koninie, króliku, kozinie lub dziczyźnie.

Twój koszyk