Zdrowe karmienie zwierząt | Ekologiczny sklep zoologiczny | AmazoniaZoo.pl | Szczecin

Natura chciała, aby koty i psy jadły mięso.

Więcej zdrowia  I  Więcej lat  I  Więcej wspomnień

W AmazoniaZoo.pl chcemy, aby Wasze zwierzęta żyły przy Was jak najdłużej, dlatego proponujemy Ci najzdrowszą opcję, czyli surowe karmienie. Surowa żywność, w przeciwieństwie, do gotowanej oraz przetworzonej żywności, zawiera wszystkie swoje pierwotne składniki odżywcze.

Co to oznacza dla Ciebie i Twojego psa lub kota?

Kilka słów o przetworzonej żywności:

Od 10 lat obserwujemy rynek zoologiczny i sklepy zoologiczne, a przede wszystkim Wasze zwierzęta. Co widzimy? Coraz więcej chorych zwierząt! Alergie, cukrzyca, otyłość, problemy trawienne, choroby nerek, nawet u młodych zwierząt. Z drugiej strony stale rosnąca ilość “gotowych”, suchych karm dla psa i kota.  

Producenci karm dla psów i kotów prześcigają się w pomysłach, ale pominęli to, co jest najważniejsze, czyli zdrowie Waszych futrzastych przyjaciół.

 Uwaga!  Musisz wiedzieć, że rosnąca liczba weterynarzy twierdzi, że przetworzona karma dla zwierząt domowych, jest najważniejszą przyczyną chorób i przedwczesnej śmierci współczesnych psów i kotów. Zdecydowany, aby rozpocząć drogę ku zdrowemu i długiemu życiu Twojego zwierzaka?

Czym jest surowe karmienie?

Pomimo udomowienia, psy i koty są mięsożercami, a struktura ich zębów, szczęk i układu trawiennego jest zaprojektowana, aby pobierać i trawić mięso. Surowe karmienie to biologicznie odpowiednia dieta dla psa i kota. Opiera się na mięsie, podrobach oraz kościach, wzbogaconych o małą ilość warzyw i owoców. Ważne są też naturalne suplementy!

Dlaczego surowe jedzenie jest lepsze?

  • surowa żywność nie wymaga żadnych konserwantów i wypełniaczy i jest najbardziej przejrzystą dietą: dostajesz to, co widzisz.
  • nie podlega obróbce, dzięki czemu zachowane zostają naturalne witaminy i inne składniki odżywcze. Zawiera obfite enzymy, które uzupełniają te produkowane przez organizm.
  • ma wysoką strawność składników odżywczych - nie liczy się to, ile zjada Twój pies, ale ile przyswaja jego organizm.
  • rozwiązuje wiele problemów zdrowotnych, jak problemy trawienne, alergie, otyłość, choroby dróg moczowych.

Efekty. Co zauważysz po przejściu na surowe karmienie?

Skóra i sierść - nawet 40% białka. które pies spożywa, trafia na skórę i sierść!
Dlatego piękna i zdrowa szata to pierwsza rzecz, jaką zauważysz po przejściu na surowe karmienie.

Sylwetka i silne mięśnie - surowe karmy dla psów są prawie zawsze pozbawione wypełniacza zbożowego (węglowodanów), co ma kluczowe znaczenie dla prawidłowego doboru masy i napięcia mięśni.

Zdrowe zęby, bez kamienia - surowe karmienie gwarantuje zdrowsze zęby i lepszy oddech, dzięki wyeliminowaniu zbóż i suchej karmy.

Zdrowy przewód pokarmowy - ponieważ świeża żywność jest łatwiejsza do strawienia niż
gotowana żywność, surowa dieta prowadzi to do lepszego trawienia oraz redukcji wielkości i zapachu stolca.

Jak zacząć?

Być może słyszałeś już o diecie BARF/RAW, która polega na samodzielnym przygotowaniu diety w domu, przy użyciu specjalnych kalkulatorów. W pełni zgadzamy się z jej filozofią, ale rozumiemy też Wasze obawy - brak czasu, brak miejsca na nową zamrażarkę czy obawa, że zrobisz coś nie tak.


Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość - nie musisz rezygnować z surowego karmienia. W naszym ekologicznym sklepie zoologicznym AmazoniaZoo.pl oferujemy gotowe do podania, pełnowartościowe surowe diety Wolf's Menu oraz Jolipet. W dodatku przygotowywane ze składników klasy spożywczej.

Zatem, jak przejść na surową dietę?

Sposób nr 1

Nie ma potrzeby "okresu przejściowego" lub mieszania obecnych produktów komercyjnych z surową żywnością. Właściwe i pożądane przejście to po prostu zaprzestanie stosowania komercyjnej suchej karmy i rozpoczęcie podawania zwierzakowi naturalnej surowej żywności. Surowe podajesz już po 12 godzinach od ostatniego “suchego” posiłku.

Niektóre zwierzęta mogą doświadczać procesu detoksykacji, który może obejmować biegunkę i inne objawy. Objawy te powinny jednak występować tylko przez krótki czas i ten proces nie zdarza się większości zwierząt domowych.

Nasza rada: w okresie przejścia możesz podawać zwierzakowi dodatkowo probiotyki z prebiotykami lub drożdże browarnicze.

Sposób 2

Jeśli Twój pies jest wrażliwy i obawiasz się natychmiastowego przejścia na surową dietę, wprowadzaj ją stopniowo przez 7 dni w naprzemiennych, oddzielnych posiłkach. Zmniejszaj każdego dnia ilość dotychczasowej karmy. Wprowadź do diety drożdże browarnicze lub probiotyki z prebiotykami.

Porady żywieniowe wraz z polecanymi produktami z naszego sklepu dostępne są na naszym BLOGU .

ADRES:
Rynek Pogodno
ul. Reymonta 3 paw. 7/8
71-276 Szczecin
DANE KONTAKTOWE:
tel: +48 539 057 963
e-mail:sklep@amazoniazoo.pl
GODZINY OTWARCIA:
pn - pt: 9:00 - 17:30
sobota:  9:00 - 14:00
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok