Surowe karmienie

Natura chciała, aby koty i psy jadły mięso

W naszej firmie AmazoniaZoo.pl wszyscy chcemy, aby Wasze zwierzęta żyły przy Was jak najdłużej, dlatego proponujemy Ci najzdrowszą opcję, czyli surowe karmienie.

Surowa żywność, w przeciwieństwie, do gotowanej oraz przetworzonej żywności, zawiera wszystkie swoje pierwotne składniki odżywcze. Co to oznacza dla Ciebie i Twojego psa lub kota?

Kilka słów o przetworzonej żywności

Od 10 lat obserwujemy rynek zoologiczny i sklepy zoologiczne, a przede wszystkim Wasze zwierzęta. Co widzimy? Coraz więcej chorych zwierząt! Alergie, cukrzyca, otyłość, problemy trawienne, choroby nerek, nawet u młodych zwierząt.

Z drugiej strony stale rosnąca ilość “gotowych”, suchych karm dla psa i kota.  Producenci karm dla psów i kotów prześcigają się w pomysłach, ale pominęli to, co jest najważniejsze, czyli zdrowie Waszych domowych przyjaciół.

UWAGA!

Musisz wiedzieć, że rosnąca liczba weterynarzy twierdzi, że przetworzona karma dla zwierząt domowych, jest najważniejszą przyczyną chorób i przedwczesnej śmierci współczesnych psów i kotów.

CHCESZ PÓJŚĆ Z NAMI dalej?

Czym jest surowe karmienie?

Pomimo udomowienia, psy i koty są mięsożercami, a struktura ich zębów, szczęk i układu trawiennego jest zaprojektowana, aby pobierać i trawić mięso. Surowe karmienie to biologicznie odpowiednia dieta dla psa i kota. Opiera się na mięsie, podrobach oraz kościach, wzbogaconych o małą ilość warzyw i owoców. Ważne są też naturalne suplementy!

Dlaczego surowe jedzenie jest lepsze?
  • surowa żywność nie wymaga żadnych konserwantów i wypełniaczy i jest najbardziej przejrzystą dietą: dostajesz to, co widzisz.
  • nie podlega obróbce, dzięki czemu zachowane zostają naturalne witaminy i inne składniki odżywcze. Zawiera obfite enzymy, które uzupełniają te produkowane przez organizm.
  • ma wysoką strawność składników odżywczych – nie liczy się to, ile zjada Twój pies, ale ile przyswaja jego organizm.
  • rozwiązuje wiele problemów zdrowotnych, jak problemy trawienne, alergie, otyłość, choroby dróg moczowych.
Efekty. Co zauważysz po przejściu na surowe karmienie?

1

Skóra i sierść – nawet 40% białka. które pies spożywa, trafia na skórę i sierść! Dlatego piękna i zdrowa szata to pierwsza rzecz, jaką zauważysz po przejściu na surowe karmienie.

2

Sylwetka i silne mięśnie – surowe karmy dla psów są prawie zawsze pozbawione wypełniacza zbożowego (węglowodanów), co ma kluczowe znaczenie dla prawidłowego doboru masy i napięcia mięśni.

3

Zdrowe zęby, bez kamienia – surowe karmienie gwarantuje zdrowsze zęby i lepszy oddech, dzięki wyeliminowaniu zbóż i suchej karmy.

4

Zdrowy przewód pokarmowy – ponieważ świeża żywność jest łatwiejsza do strawienia niż gotowana żywność, surowa dieta prowadzi to do lepszego trawienia oraz redukcji wielkości i zapachu stolca.

Jak zacząć?

Być może słyszałeś już o diecie BARF/RAW, która polega na samodzielnym przygotowaniu diety w domu, przy użyciu specjalnych kalkulatorów. W pełni zgadzamy się z jej filozofią, ale rozumiemy też Wasze obawy – brak czasu, brak miejsca na nową zamrażarkę czy obawa, że zrobisz coś nie tak.

Dlatego oferujemy gotowe, łatwe do podania surowe diety. W dodatku przygotowywane ze składników klasy spożywczej. Wystarczy je rozmrozić i włożyć do psiej czy kociej miski.

Zatem, jak przejść na surową dietę?
sposób pierwszy

Nie ma potrzeby “okresu przejściowego” lub mieszania obecnych produktów komercyjnych z surową żywnością. Właściwe i pożądane przejście to po prostu zaprzestanie stosowania komercyjnej suchej karmy i rozpoczęcie podawania zwierzakowi naturalnej surowej żywności. Surowe podajesz już po 12 godzinach od ostatniego “suchego” posiłku.

Niektóre zwierzęta mogą doświadczać procesu detoksykacji, który może obejmować biegunkę i inne objawy. Objawy te powinny jednak występować tylko przez krótki czas i ten proces nie zdarza się większości zwierząt domowych.

Nasza rada: w okresie przejścia możesz podawać zwierzakowi dodatkowo probiotyki z prebiotykami lub drożdże browarnicze.

sposób drugi

Jeśli Twój pies jest wrażliwy i obawiasz się natychmiastowego przejścia na surową dietę, wprowadzaj ją stopniowo przez 7 dni w naprzemiennych, oddzielnych posiłkach.

Zmniejszaj każdego dnia ilość dotychczasowej karmy. Wprowadź do diety drożdże browarnicze lub probiotyki z prebiotykami.

To działa!

0
Twój koszyk