Category Archives: Wiedza

Pierwsza rzecz, która umyka Ci podczas czytania składu karmy.

Dlaczego suche karmy wymagają konserwantów

Czy kiedy analizujesz etykietę suchej karmy, szukasz informacji o użytych konserwantach? Jeśli nie, to zacznij to robić, bo wiele z nich ma udowodnione szkodliwe działanie! I wyprzedzę Twoją myśl – niestety nie ma zakazu, aby używać ich w karmie dla psa i kota.

Bezzbożowe karmy dla kota – hit czy kit?

Bezzbożowe karmy dla kota. Hit czy kit?

Od lat nie słabnie popularność bezzbożowych karm dla kota. Czy rzeczywiście są idealne dla Twojego zwierzaka? Czy sformułowanie “grain free” na torebkach z suchą karmą powinno skłonić Cię do zakupu? A może to tylko marketingowa sztuczka? Przeczytaj i sam zdecyduj. 

Karmy dla psa i kota z alergią. Czy są hipoalergiczne tylko z nazwy?

Karmy dla alergików. Czy są hipoalergiczne tylko z nazwy?

Wielu właścicieli nie wie, że zgodnie z badaniami stosowanie komercyjnych karm w diagnostyce alergii stwarza ryzyko braku długotrwałej poprawy u zwierząt.

Twój kot to mięsożerca. Czy warto karmić suchą karmą?

Kot to mięsożerca

Mięsożerca a karmy suche. Czy producenci celowo ignorują anatomię kota? . Pewnie wiele razy słyszałeś, że każdy kot to w 100% mięsożerca. Skąd więc tak wiele ryżu, pszenicy, ziemniaków czy warzyw w suchych karmach? . Zastanawiałeś się kiedyś nad tym? Otóż …

Sucha karma. Zdrowe jedzenie czy fast food dla zwierząt?

Sucha karma. Zdrowe jedzenie czy fast food dla zwierząt?

Karmy suche to to samo, co fast foody dla ludzi?

Żyjemy w czasach zupek chińskich, hamburgerów i sosów z torebki. Większość z nas słyszała o tym, że przetworzona żywność szkodzi. Twój lekarz nie poleciłby Ci jedzenia gotowych, przetworzonych potraw na śniadanie, obiad i kolację.

Twój koszyk