Wyświetlanie wszystkich wyników: 8

Wypiekanie w piecu to tradycyjny proces tworzenia suchej karmy dla psów. W przeciwieństwie do ekstruzji, pieczenie oraz studzenie krokietów jest powolne i przebiega w niższych temperaturach, aby zachować jak najwięcej naturalnych wartości odżywczych. Wypiekane w piecu karmy Leiky to karmy monobiałkowe. Powstają w małej manufakturze z mięsa, ryby, warzyw, ziemniaków i ziół.  Polecamy je dla psów, które z jakichś powodów wymagają diety z mniejszą zawartością białka i tłuszczu.

Pieczenie karmy dla psów ma długą tradycję.

Zdrowa karma dla psów nie kończy się na dobrych składnikach. Równie ważny dla zdrowia i odporności Twojego zwierzaka jest sposób przygotowania posiłków. Produkcja karm wypiekanych w piecu przypomina pieczenie ciastek. Z tą różnicą, że trwa dłużej i odbywa się w niższych temperaturach. Delikatne pieczenie wstępnie rozkłada zawartą w karmie skrobię i ułatwia trawienie. Naturalne składniki odżywcze i witaminy zawarte w produktach wyjściowych są lepiej zachowane w porównaniu do zwykłych metod produkcji (gdzie składniki są najpierw gotowane, a potem dodatkowo suszone w wysokich temperaturach).

Ponieważ podczas produkcji nie ma tak dużych strat wartości odżywczych, jak w czasie ekstruzji, producenci nie muszą spryskiwać chrupek tłuszczem i syntetycznymi witaminami. Karma nie jest tłusta w dotyku i pięknie pachnie. Możesz schować ją do kieszeni i stosować jako przysmak podczas spacerów.

Dobra strawność i większa smakowitość.

Pieczenie daje psom wiele korzyści. Karmy wypiekane w piecu nie pęcznieją i nie powodują rozszerzania żołądka. Sprawdzają się dla psów wrażliwych. Dzięki wstępnej obróbce podczas pieczenia, skrobia łatwiej się trawi, a żołądek Twojego psa nie jest obciążony nadmierną pracą. Krokiety są twarde, kruche i średniej wielkości, zapobiegają zbyt szybkiemu jedzeniu, czy połykaniu karmy, które kończą się zwykle wymiotami.

Ponieważ karmy wypiekane w piecu przypominają w smaku i zapachu ciasteczka, sprawdzają się dla psów wyjątkowo wybrednych. Jeśli Twój pies zwykle odmawia suchej karmy i masz dość ciągłego testowania czy wyrzucania karmy, to nie musisz wierzyć nam na słowo. Zamów próbkę
i bez ryzyka sprawdź, jak zareaguje Twój zwierzak.

Mała zawartość białka i tłuszczu.

Wypiekane karmy Leiky mają około 53% mięsa lub ryby. Sprawdzają się dla psów, które z powodu choroby czy innych przyczyn wymagają diety z mniejszą zawartością białka oraz uboższej w tłuszcze (np. w przypadku chorej wątroby lub trzustki). Zawierają jedno źródło białka, mają prosty
i przejrzysty skład, dlatego możesz stosować je w trakcie diety wykluczającej alergię pokarmową.

Twój koszyk