Blog zdrowego żywienia | AmazoniaZoo.pl | Szczecin

listopad 04, 2018

Czy sucha karma czyści zęby? Kamień nazębny u psów i kotów

Autor: Kornelia Socha

Zapewne słyszałeś powtarzane przez wiele lat stwierdzenie, że ​​sucha karma jest lepsza dla zębów kota i psa. Teoria głosi, że ​​gryzienie suchych krokietów pomaga usuwać zanieczyszczenia z zębów. Czy to prawda? Wiele zwierząt karmionych suchymi dietami komercyjnymi nadal ma poważny problem z kamieniem oraz chorobami przyzębia. Sama tekstura suchego chrupka sprawia, że czyszczenie nie działa! Dlaczego?
październik 06, 2018

Nuda w misce

Autor: Kornelia Socha

To mit, że pies jest monotematyczny pod względem jedzenia. Karmienie psa tym samym rodzajem białka przez dłuższy czas może okazać się szkodliwe dla Twojego psa! Osłabia system trawienny, prowadzi do wrażliwości na pokarmy oraz wielu problemów alergicznych: swędzenia, wysuszenia skóry lub rozstroju żołądka.
sierpień 24, 2018

Superfoods - jak sprawić, by Twój pies był silny i odporny.

Autor: Kornelia Socha

Zapewne słyszałeś o superfoods, być może znasz je ze swojej kuchni. Czy wiesz, że niektóra żywność potrafi leczyć? To produkty najbardziej bogate w składniki odżywcze i antyoksydanty. Spowalniają efekty starzenia, ograniczają ryzyko raka, zwalczają choroby i infekcje. Czy interesuje Cię zdrowe odżywienie psa?
czerwiec 26, 2018

Żywność przetworzona szkodzi zwierzętom. Poznaj dietę paleo dla psa.

Autor: Kornelia Socha

Paleolit - epoka kamienia łupanego, najstarszy i najdłuższy etap w dziejach rozwoju społeczności ludzkiej. Pokarm dla psów według zasady Paleo oparty jest na diecie, która jest z powodzeniem stosowana przez wiele osób na całym świecie. Tak zwane oryginalne jedzenie z epoki kamienia łupanego, opiera się na chudym mięsie, warzywach i ziołach, bez chemicznych dodatków i ziaren.
sierpień 10, 2018

Poznaj przysmaki w dietcie MeatLove Fuel Paleo

Autor: Kornelia Socha

Poznaj prozdrowotne przysmaki w dietcie MeatLove Fuel Paleo Singleshot. To najlepszej jakości mięsa z dodatkiem suplementów, warzyw, ziół i orzechów - przysmaki ukierunkowane na poprawę zdrowia, do którego ewolucyjnie przystosowałym się nasze psy. "Tick Defence" wzmacnia naturalnią ochronę przed kleszczami. “Power" dodaje energii i stymuluje metabolizm. "Relax" działa kojąco na układ nerwowy, łagodzi napięcia nerwowe. "Brain" trening  i szkolenia. Poprawia…
sierpień 10, 2018

Poznaj 6 receptur diety MeatLove Fuel Paleo

Autor: Kornelia Socha

Poznaj 6 receptur diety MeatLove Fuel Paleo. To najlepszej jakości mięso z niewielkim dodatkiem owoców, warzyw i ziół - jedzenie, do którego ewolucyjnie przystosowałym się nasze psy. "Hair & Skin" jest szczególnie odpowiedni dla psów mających problemy ze skórą i sierścią. “Happy End” jest najlepszym rozwiązaniem na problemy jelitowe. "Immunobooster" to prawdziwa bomba witaminowa, wzmacnia system obronny organizmu. "Longlife" to…
lipiec 26, 2018

5 prostych pytań, które pozwolą Ci szybko ocenić jakość karmy

Autor: Kornelia Socha

5 prostych pytań, które pozwolą Ci szybko ocenić jakość karmy. Chcesz karmić zdrowo swojego psa i kota, ale trudno odnaleźć się w gąszczu różnych informacji? Każdy mówi coś innego - hodowca, weterynarz i sprzedawca w sklepie. A może pamiętasz czasy kiedy psom gotowała Twoja babcia. Wszystko robiła sama. Nikt wtedy nie pomyślał nawet o gotowej karmie w puszce czy suchych…
lipiec 14, 2018

Rodzinna firma gotuje dla zwierząt ze składników jak z najlepszej restauracji

Autor: Kornelia Socha

Gosbi - prosto z kuchni. Naturalne jedzenie to jedna z najlepszych opcji, jeśli chcesz zapewnić swojemu zwierzakowi zdrowe i długie życie. Sposób przyrządzania posiłków dla psa i kota ma kluczowe znaczenie dla ich zdrowia.
lipiec 14, 2018

Gosbi Fresko oferta dla kota

Autor: Kornelia Socha

Gosbi fresko - pełna oferta karmy dla Twojego kota. Gosbi Fresko to zdrowe, uzupełniające posiłki dla kota - mięso i filety rybne gotowane we własnym bulionie wraz z warzywami lub owocami. Receptury są proste i przejrzyste, 100% naturalnych składników, 0% konserwantów. Powolne gotowanie gwarantuje wysoką strawność białka i smakowitość.
czerwiec 30, 2018

Dolina Noteci Cała Kura

Autor: Kornelia Socha

Uwielbiamy jedzenie, za którym stoją ludzie, a nie maszyny. Pracownicy Doliny Noteci ręcznie dzielą i ręcznie pakują  całe części kurczaka wraz z kośćmi i warzywami. Dlatego po otwarciu puszki zobaczysz prawdziwe jedzenie, jakie sam przyrządzasz w domu.  Poczujesz zapach domowego rosołu i nie musisz wcale nic gotować :-)
czerwiec 29, 2018

Jolipet, jak domowe jedzenie dla psów

Autor: Kornelia Socha

Jolipet dla psów - pełna oferta. Zobacz wszystkie produkty, dla każdego psa, bez względu na wielkość i rasę. Pies to mięsożerca, jego przewód pokarmowy nie różni się wiele od dzikich psowatych i wilków. Wolf’s Menu to nieprzetworzone jedzenie dla psa, które rzeźnicy przygotowują z mięsa klasy spożywczej jak dla ludzi.
czerwiec 28, 2018

Wolf's Menu pełna oferta

Autor: Kornelia Socha

Wolf's Menu - pełna oferta. Zobacz wszystkie produkty, dla każdego psa, bez względu na wielkość i rasę. Pies to mięsożerca, jego przewód pokarmowy nie różni się wiele od dzikich psowatych i wilków. Wolf’s Menu to nieprzetworzone jedzenie dla psa, które rzeźnicy przygotowują z mięsa klasy spożywczej jak dla ludzi.
czerwiec 26, 2018

Wolf's Menu. Najzdrowsza dieta dla psa pochodzi z rzeźni, a nie z fabryki

Autor: Kornelia Socha

Wolf's Menu - prosto z rzeźni. Każdy pies, bez względu na wielkość i rasę to mięsożerca. Jego przewód pokarmowy nie różni się wiele od dzikich psowatych i wilków. Wolf’s Menu to nieprzetworzone jedzenie dla psa, które rzeźnicy przygotowują z mięsa klasy spożywczej jak dla ludzi.
czerwiec 20, 2018

Jolipet. Jedzenie dla psa i kota jak z Twojej domowej kuchni

Autor: Kornelia Socha

Jedzenie jak z Twojej kuchni. Chciałbyś karmić zdrowo i naturalnie, ale nie masz czasu na gotowanie dla Twojego psa? A może boisz się, że nie zapewnisz mu wszystkich składników? Nic dziwnego, bo koncerny nauczyły nas strachu przed samodzielnym przygotowywaniem posiłków. A przecież nasze babcie przez dziesiątki lat radziły sobie same - bez gotowych puszek i suchych chrupek i Google...
czerwiec 07, 2018

Koniec z kiepskim żwirkiem! Wybawienie dla kociarzy prosto z Kanady.

Autor: Kornelia Socha

Dlaczego żwirki bentonitowe, tak źle się zbrylają i pylą? Nie chodzi o to, że producent chce byś tracił nerwy przy każdym sprzątaniu. Nie chodzi też o oszczędzanie na jakości. Prawdziwy sekret to miejsce wydobycia bentonitu! W Europie dostępne są gorsze złoża, które nie dają gwarancji dobrego zbrylania i chłonności. Producenci sztucznie starają się je ulepszyć, ale kończy się zwykle “betonem”…
marzec 06, 2018

Przysmaki liofilizowane dla psów i kotów

Autor: Kornelia Socha

Mięsne przysmaki liofilizowane dla psów i kotów - mięso suszone zaraz po zamrożeniu z zastosowaniem obniżonego ciśnienia, odwodnione poprzez usunięcie od 70% do 96% wody. Proces taki pozwala zachować wszystkie składniki odżywcze oraz powstrzymuje rozwój mikroorganizmów i bardzo spowalnia procesy enzymatyczne.
luty 27, 2018

Dlaczego kot powinien jeść mięso?

Autor: admin

Każdy kot to prawdziwy drapieżnik i wyspecjalizowany mięsożerca. To w jakich warunkach żyje i gdzie mieszka nie ma znaczenia dla jego układu pokarmowego, który jest przystosowany do pobierania i trawienia  mięsa.
styczeń 04, 2018

Alpha Spirit dla psa

Autor: admin

Alpha Spirit to pełnowartościowa, bezzbożowa mokra karma dla psów, produkowana ze składników dopuszczonych do spożycia przez ludzi. Zawiera aż 92% świeżego mięsa (bez podrobów) oraz 4% owoców. 
grudzień 18, 2017

Animonda Integra Protect

Autor: admin

Dieta weterynaryjna Animonda Integra Protect nie zawiera zbóż. Spełnia wszystkie wymagani kotów, przez dostarczenie im potrzebnych składników odżywczych.
ADRES:
Rynek Pogodno
ul. Reymonta 3 paw. 7/8
71-276 Szczecin
DANE KONTAKTOWE:
tel: +48 539 057 963
e-mail:sklep@amazoniazoo.pl
GODZINY OTWARCIA:
pn - pt: 9:00 - 17:30
sobota:  9:00 - 14:00